Zdravé chudnutie

Zdravé chudnutie s overenou proteínovou diétou Protiexpress prebieha v 3 fázach, ktoré na seba nadväzujú a každá má svoj zmysel, účinok a výsledok. Tieto fázy sa líšia hlavne pomerom hotových proteínových jedál (jedla s vysokým obsahom bielkovín) k pravým jedlám.

Chudnutie - bielkovinová dieta
akcia 1 doba trvania 1 týždeň
intermezzodoba trvania 2 týždne
stabilizácia doba trvania 3 týždne

Proteínová diéta je určená všetkým zdravým dospelým jedincom, ktorí sa potrebujú v rámci samoliečby rýchlo zbaviť miernej nadváhy. Počas trojfázového diétneho programu vaše telo stratí bezpečne neželané kilogramy.

Je obľúbenou formou diéty hlavne pre ľudí, ktorý potrebujú a chcú rýchlo upraviť svoju váhu, netrpia závažným metabolickým ochorením a chcú chudnúť samostate bez dohľadu lekára. Princíp redukcie váhy prostredníctvom proteínovej diéty spočíva v správnom rozložení stravy počas dňa v 5-6 porciách a nahradením 2-3 pravých jedál instantnými proteínovými jedlami (jedlá obsahujúce dostatočné množstvo kvalitných bielkovín) s nízkou energetickou hodnotou a so zníženým obsahom cukru.

Zvýšený prísun hodnotných bielkovín a zároveň obmedzenie cukrov a tukov v strave navodí v organizme stav ketózy. Tento metabolický stav aktivuje pri redukcii hmotnosti a navodzuje správne spaľovanie uložených tukových zásob.

Pestrá ponuka „7 mixov“, kde v každom balení nádete 7 rôznych hotových proteínových jedál, dohromady teda 49 rôznych príchutí. Táto kombinácia zaručuje, že sa proteínové jedlá na stole nebudú opakovať a budú pestrým doplnením pravých jedál. Jednotlivé jedlá v mixoch majú rovnakú nutričnú hodnotu a preto si ľahko vyskladáte diétny program podľa svojej chuti.

Čo sú bielkoviny?

Bielkoviny predstavujú 20 % ľudského tela a sú základnou stavebnou jednotkou tela. Bielkoviny sú tvorené dvadsiatimi aminokyselinami, z ktorých deväť je tzv. esenciálnych, ktoré si organizmus nevie sám vytvoriť, a preto ich musí prijímať v potrave. Ovplyvňujú imunitu, podieľajú sa na výstavbe svalovej hmoty a ďalších tkanív, na tvorbe hormónov, enzýmov, sú nevyhnutné pre správnu funkciu nášho tela a taktiež ak nepodceníte príjem bielkovín v strave a pridáte k tomu aj pohyb, dokážete si zrýchliť metabolizmus.

Bielkoviny sú nenahraditeľá a najcennejšia zložka výživy. Naše kosti a kĺby, enzýmy a hormóny, svaly a krv pozostávajú z bielkovín.

Ak vaša strava obsahuje malé množstvo bielkovín, dostaví sa pocit hladu ktorý potrvá kým sa nenaplnia zásoby bielkovín. Preto prijímate viac jedla, a tým aj viac kalórií. Stravou bohatou na bielkoviny sa preto dosiahne najlepší efekt nasýtenia.

Naviac, zvýšený podiel bielkovín v strave spôsobuje pokles hodnôt brušného tuku, zlepšenie metabolizmu glukózy a tukov v krvi.

Prečo bielkoviny?

  • dodávajú životnú energiu
  • produkujú hormóny šťastia
  • stimulujú imunitný systém
  • urýchľujú regeneráciu
  • stimulujú spaľovanie tukov

Aké môžete očakávať výsledky?

Instantné bielkovinové jedlá a hyperproteínové tyčinky zaisťujú redukciu telesnej hmotnosti prednostne na úkor tukového a nie svalového tkaniva. Rovnako podporujú udržanie už redukovanej hmotnosti. Ak presne dodržíte všetky tri kroky, výskyt jojo efektu je takmer vylúčený a počas iba šiestich týždňov máte šancu dosiahnuť požadovanú redukciu nechcených pár kilogramov.

bezpečná bielkovinová diéta PROTIEXPRESS®
rýchle a účinné chudnutie